С два гола в последния четвърт час Алавес стигна до заслужена победа с 2:0 срещу Майорка в мач от 7-ия кръг на Примера дивисион. Домакините превъзхождаха своя опонент, но до 68-ата минута не успяваха да отправят удар в очертанията на вратата.

В 75-ата минута те се възползваха от нарушение на крилото на гостите Жуниор Лаго, което той извърши в своето наказателно поле. След намесата на ВАР реферът посочи бялата точка, а бившият нападател на Арсенал и Уест Хам Лукас Перес не трепна - 1:0 за Алавес.

В 85-ата минута влезлият току-що Оливър Бърк се измъкна очи в очи с вратаря на Майорка Маноло Рейна, но стражът спаси. Секунди след това обаче шотландският щурмовак на домакините пак надбяга всички и този път подаде на Хоселу на празна врата за второто попадение.