Отборът на Левски победи с 3:1 Ботев (Пловдив) в първото си домакинство за този сезон в мача от третия кръг на efbet Лига. Дебютът на Петър Хубчев пред синята публика, която беше наказана да гледа успеха с 2:0 над Ружомберок, беше отличен за столичани. Героят за тима за пореден път през този сезон се казва Давиде Мариани, който отбеляза първите две попадения. Той се разписа в 10-ата и 51-ата минути, а между тях Еберт Кардосо в 45-ата минута изравни. Иван Горанов пък оформи крайния успех за 26-кратните шампиони в 80-ата минута. Интересното е, че превръщащият се в звезда в селекцията на Хубси Мариани, който беше изпрател с аплодисменти от в 85-ата минута, може да е изиграл и последния си мач за клуба.

Левски - Ботев Пд 3:1
1:0 Мариани (10)
1:1 Еберт (45)
2:1 Мариани (51)
3:1 Горанов (80)

ЛЕВСКИ: Милан Миятович, Живко Миланов, Янис Каргас, Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Мартин Райнов, Станислав Иванов, Паулиньо, Давиде Мариани, Дени Алар

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): Георги Аргилашки, Еберт Кардосо, Димитър Пиргов, Кристиян Димитров, Филип Филипов, Лъчезар Балтанов, Филип ван Арнхем, Александър Тонев, Тодор Неделев, Кристиан Добрев, Тайлон