Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Отборът на Арсенал надви с 2:1 Блекпул в двубой от 1/8-финалите на турнира за Купата на лигата ("Карабао Къп"). Домакините се поизмъчиха сериозно срещу третодивизионния тим, който създаде няколко добри положения за гол пред Петр Чех и дори удари греда в 60-ата минута. "Артилеристите" поведоха с гол на Щефан Лихщайнер в 33-ата минута, а в 50-ата минута Смит-Роу вкара втори гол във вратата на Хауърд. В 56-ата минута отборът на Унай Емери остана с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон на Матео Гендузи. С предимство от един човек на терена гостите намалиха чрез Поуди О'Конър в 66-ата минута. В 84-ата минута численото равенство между отборите бе изравнено след директен червен картон за голмайстора О'Конър, който влезе доста грубо в краката на Обамеянг.