Байерн (Мюнхен) записа труден успех с 2:1 над Рьодингхаузен, отбор от петото ниво на германския футбол. Мачът бе от втория кръг за Купата на Германия. Резултатът бе открит още в 8-ата минута от Сандро Рамирес, а само 5 минути по-късно Томас Мюлер удвои. Така изглеждаше, че за скромния тим предстои разгром, но нищо подобно не се случи. Почти с началото на второто полувреме Линус Мейер от домакините намали, след което отборът от 5-ото ниво на немския футбол създаде още няколко опасни положения и бе напълно равностоен с шампиона на страната. След срещата критиките към треньора на баварците Нико Ковач продължиха. Според много футболни специалисти в Германия престоят му начело на Bайерн няма да продължи още дълго.

Рьодингхаузен - Байерн Мюнхен 1:2
0:1 Вагнер (8)
0:2 Мюлер (13-дузпа)
1:2 Майер (50)