"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Фернандо Торес помогна на тима си да излезе от зоната на изпадащите

Отборът на Саган Тосу се измъкна от зоната на изпадащите след победа с 3:2 като гост над 8-ия в класирането Вегалта Сендай в мач от японската „Джей Лига“. Фернандо Торес бе с решаваща роля за успеха, той вкара едно от попаденияте, негово второ за сезона, а и бе най-сериозната опасност пред противниковата врата.
Торес имаше шанс да се разпише още в 17-ата минута, но ударът му бе спасен от вратаря на домакините Даниел Шмид. 20 минути по-късно гостите все пак откриха резултата. Йошики Такахаши вкара впечатляващо попадение от границата на наказателното поле. 2 минути по-късно Торес удвои след попадение с глава. Домакините обаче се върнаха в мача с попадение от дузпа в 42-ата минуда дело на Гакуто Ностуда и гол в 60-ата на Наоки Ишихара. 10-ина минути преди края на редовното време обаче гостите стигнаха до ценния успех, с който излязоха от зоната на изпадащите.