Голдън Стейт започна с победа защитата на титлата в НБА

Голдън Стейт започна с домакински успех защитата на титлата в НБА, след като победи Оклахома със 108:100 в откриващия двубой на Западната конференция. След първите две четвърти „воините“ владееха нещата на паркета и имаха аванс от 10 точки като нито за момент не дадоха водачеството на „грамотевиците“. През третата част обаче гостите успяха да върнат интригата в срещата и затрудниха домакините. В последните 12 минути от двубоя обаче Голдън Стейт отново дръпнаха в резултата и успяха да спечелят. За победителите Стеф Къри беше най-резутатен, завършвайки с 32 точки, 9 асистенции и 8 борби, а Кевин Дюрант добави 27. За Оклахома Пол Джордж завърши с 27 пункта и 5 асистенции, а центърът на отбора Стивън Адамс записа „дабъл-дабъл“ със 17 точки и 11 борби.