Федерер стартира участието си в Шанхай с трудна победа

Федерер стартира участието си в Шанхай с трудна победаРоджър Федерер срещна сериозни затруденения в първия си мач на тенис турнира от сериите "Мастърс 1000" в Шанхай. Швейцарецът, който е двукратен шампион в надпреварата в китайския град надигра намиращия се в отлична форма руснак Даниил Медведев с 2:1 сета. На Федерер му бяха нужни 34 минути игра в първия сет, за да си осигури аванс в резултата след 6:4. Медведев, който в неделя спечели третата си титла за сезона след като тримуфира в Токио, отговори на предизвикателството и взе втората част със същия резултат, пробивайки подаването на швейцареца в десетия гейм. Руснакът стартира уверено и третия сет, като спечели безпроблемно сервис гейма си, а след това имаше шанс отново да пробие съперника си, но не успя да го направи. Федерер нанесе своя удар при 4:4, когато взе сервиса на Медведев за трети път в мача , а след това не трепна сервирайки за победата. Така ''Маестрото от Базел" спечели първия мач между двамата и ще играе срещу Роберто Баутиста Агут за място на четвъртфиналите.