Дунав - Септември 2:0
Отборът на Дунав постигна ценен успех над Септември (София) с 2:0 в първа среща от 6-ия кръг на Първа професионална лига. Попаденията за домакините отбелязаха капитанът на Дунав Мартин Ковачев в 69-ата минута и Ахмед Ахмедов шест минути по-късно. Трябва да се отбележи, че гостите от София останаха с човек по-малко в 57-ата минута след необмислен втори жълт картон на Иван Стоянов. Главният съдия на срещата Георги Кабаков не се поколеба да изгони защитника на Септември, а липсата му оказа сериозно влияние върху играта на водения от Николай Митов отбор. Това бе и първи успех със суха мрежа за Дунав от началото на кампанията.

1:0 Мартин Ковачев (69')

2:0 Ахмед Ахмедов (75')

Стартови състави

ДУНАВ (4-2-3-1): Филип Димитров, Божидар Васев, Мартин Ковачев, Георги Динков, Христо Попадийн, Петър Патев, Светослав Ковачев, Борислав Балджийски, Иван Коконов, Красимир Станоев, Глаусио;
Старши треньор: М. Орачев
СЕПТЕМВРИ (4-2-3-1): Валентин Галев, Борис Галчев, Александър Георгиев, Александру Бенга, Асен Чандъров, Здравко Димитров, Иван Стоянов, Ишмаел Байду, Аласан Диаби, Мирослав Будинов, Фабиано Алвеш
Старши треньор: Н. Митов

СЪДИЯ: Георги Кабаков
СТАДИОН: "Градски", Русе