Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Само равенство за европейския шампион Португалия срещу Тунис

Европейският шампион Португалия започна с равенство подготовката си за Световното първенство в Русия. Иберийците завършиха при резултат 2:2 домакинството си с Тунис в Брага. Домакините, които бяха без звездата си Кристиано Роналдо, изпуснаха аванс от два гола, който реализираха до 34-тата минута. Резултата откри нападателят на Милан Андре Силва в 22-та минута, след като засече с глава центриране на Куарешма. 2:0 направи Жоао Марио с топовен шут от ждроп извън границата на наказателното поле на тунизийците. Африканският отбор обаче не се предаде и до края на полувремето върна едно попадение. Автор на гола стана Анисе Бадри в 39-тата минута. През втората част португалците имаха на няколко пъти великолепни възможности да решат мача, но не се възползваха. Така в 64-тата минута бяха наказани след изравнителен гол за Тунис на Бен Юсуф. За Португалия, водена от Фернандо Сантош, предстоят още две проверки преди старта на Мондиала – срещу Белгия и Алжир. За Тунис пък контролите са срещу Турция и Испания.