Гуадалахара спечели Шампионската лига по футбол в зона КОНКАКАФ

Отборът на Гуадалахара спечели за втори път в историята си Шампионската лига по футбол на зона КОНКАКАФ. Мексиканците триумфираха с 4:2 след изпълнение на дузпи във финалната среща-реванш срещу канадския Торонто.

Гуадалахара имаше аванс от 2:1 след първия мач като гост, а във втория двубой на собствен терен поведе с попадение на Орбелин Пинеда още в 19-ата минута, но до почивката гостите вкараха два пъти чрез Джоузи Алтидор и бившия нападател на Ювентус Себастиан Джовинко и изравниха общия резултат.

В последствие се стигна до изпълнение на 11-метрови наказателни удари, при които Джонатан Осорио и Майкъл Брадли пропуснаха за Торонто и Гуадалахаха заслужи купата за първи път след дебютното издание на турнира през 1962 година.