Френското футболно Класико между отборите на Олимпик Марсилия и Пари Сен Жермен от десетия кръг на Лига 1 завърши с драматично равенство 2:2. Луис Густаво и Флориан Товен бяха точни за домакините, а Неймар и Единсон Кавани се разписаха за ПСЖ. Попадението на уругваеца дойде в 93-ата минута, с което тимът се спаси от първа загуба в шампионата. Голямата звезда на парижани Неймар пък бе изгонен в края на мача за втори жълт картон за бутане на Лукас Окампос.
Резултатът бе открит още в 16-ата минута. Тогава домакините излязоха напред в резултата с отличен далечен удар на Луис Густаво, който не остави шансове на Алфонс Ареола. Постепенно ПСЖ взе инициативата и в крайна сметка в 35-ата минута стигна до изравняване. Адриен Рабио намери Неймар в наказателното поле и бразилецът без да се бави я прати в мрежата.

Марсилия - Пари Сен Жермен 2:2

1:0 Луис Густаво (16)
1:1 Неймар (35)
2:1 Товен (79)
2:2 Кавани (90)