Отборът на Левски стартира ударно участието си в Лига Европа през този сезон. "Сините" победиха с 3:1 Сутиеска в мач от първия кръг на евротурнирите пред около 8000 зрители на "Георги Аспарухов". Страхотен дебют за 26-кратните шампиони на България направи Жуниор Мапуку, който отбеляза два гола, а също така бе в основната на третото попадение. Черната сила, както се нарича той, записа името си в историята на столичани след едва 13 секунди. Именно толкова му бяха необходими, за да се разпише, като вкара най-бързия гол в историята на клуба в евротурнирите. Отново Мапуку в 21-ата минута и Роман Прохазка (45) дадоха страхотно начало на сезона за играчите на Николай Митов, които второто полувреме се отпуснаха, а десет минути преди края допуснаха гол, който направи така, че реваншът в Черна гора да не е буквално протоколен.

В 89-ата минута бранителят Мирко Радишич бе изгонен за втори жълт картон.

ЛЕВСКИ - СУТИЕСКА 3:1

1:0 Мапуку (1)
2:0 Мапуку (21)
3:0 Прохазка (45)
3:1 Маркович (79)