Отборът на Фиорентина записа победа с 5:4 над Интер в невероятен двубой от 33-ия кръг на Серия “А”. Домакините на “Артемио Франки” губеха с 1:2 на полувремето, но успяха да направят пълен обрат и с четири гола през втората част да стигнат до този впечатляващ успех. Срещата бе празник на атакуващия футбол. “Виолетовите” първи поведоха в резултата чрез Матиас Весино в 23-ата минута, но Иван Перишич  29-ата и Мауро Икарди в 34-ата минута обърнаха нещата в полза на гостите. През втората част обаче Давиде Астори в 62-ата, Матиас Весино в 64-ата и Кума ел Бабакар в 70-ата и 79-ата минута вкараха четири попадения във вратата на “нерадзурите” и донесоха ценен успех на своя тим срещу пряк съперник в битката за място в евротурнирите. Флорентинци пропуснаха още няколко добри положения, а Федерико Бернардески  не успя да се разпише и от дузпа в 53-ата минута. Така в края те трябваше да потреперят, след като Мауро Икарди върна два гола в 88-ата и 90-ата минута, но гостите така и не успяха да се доберат до равенството.