Ботев Пд - ЦСКА 0:2

Шампионът на България ЦСКА запази лидерската си позиция в "А" група след трудна победа с 2:0 като гост над Ботев в Пловдив. Срещата се игра пред невероятна атмосфера, създадена от около 12 000 хиляди запалянковци на домакините и над 1000 армейски фенове, а головете за червените отбелязаха латвиецът Викторс Мороз в 42-та и резервата Владислав Златинов в 71-та минути.

Футболистите на Ботев пък трябва да съжаляват за загубата, тъй като през по-голямата част от мача показаха, че имат сили да се противопоставят на шампиона, но неумението в завършващата фаза и на два пъти гредите ги лишиха от поне едно попадение в тяхна полза.

Двубоят ще се запомни и с множеството принудителни смени, след като Аврамов и Напока от домакините и Бранеков и представилият се силно до този момент Да Коща напуснаха преждевременно терена.