България разби Уругвай с 3:0 на старта на Световното първенство по мини футбол

България - Уругвай 3:0

България започна с убедителна победа с 3:0 над Уругвай на световното първенство по мини футбол под шапката на International SOCCA Federation. Нашите състезатели надиграха южноамериканците по категоричен начин, въпреки, че и трите гола в мача паднаха през второто полувреме. Българите прекършиха съпротивата на уругвайците само за 7 минути, в рамките на които вкараха 3 безответни гола. Първо в 23-ата минута се разписа Цветан Трайков, в 28-ата Цветелин Анжелов удвои, а крайното 3:0 оформи Мартин Григоров в 30-ата минута.

Така преди изиграването на другите срещи България оглави класирането в група „Д“, където са още съставите на Англия, Аржентина и Кипър.

Следващият мач на българския състав е на 15 октомври в 20:00 часа, а противник ще е Аржентина.