Отборът на Байерн (Мюнхен) победи с 2:0 АЕК (Атина) в четвъртия си мач от Група “Е” на Шампионската лига. Автор на двете попадения бе Роберт Левандовски. Полякът откри от дузпа в средата на първата част от дузпа, а двайсетина минути преди края на срещата удвои. Баварците не оставиха съмнение, че са значително по-класният тим на терена, въпреки че отново не показаха много силна игра, като единствено добрите намеси на няколко пъти на стража на гърците Василис Баркас предотвратиха резултатът да набъбне още повече. С успеха си днес германците до голяма степен си подпечатаха преминаването към елиминационната фаза. За да бъде това факт на 100%, Байерн се нуждае от една точка в оставащите два мача.

Байерн (Мюнхен) - АЕК 2:0

1:0 Левандовски (31 - дузпа)
2:0 Левандовски (71)