Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Бостън с победа на старта в НБА

Един от фаворитите в НБА Бостън Селтикс победи със 105:87 гостуващия Филаделфия в първия мач за сезона от Източната конференция. Единствено в началните минути на първата четвърт гостите поведоха в резултата, но след средата на частта „детелините“ не изпуснаха водачеството до края. За победителите Джейсън Тейтъм се отчете с 23 точки и 9 борби и стана най-младият играч на Бостън, който вкарва 20 или повече точки в дебютната среща за сезона. Маркъс Морис записа „дабъл-дабъл“ с 16 пункта и 10 борби. За гостите от Филаделфия с 23 точки най-активен беше Джоел Ембийд, който овладя и 10 борби. Бен Симънс направи „дабъл-дабъл“ с 19 точки и 15 борби, добавяйки 8 асистенции като стана едва третият баскетболист в последните 10 години в НБА след ЛеБрон Джеймс и Ръсел Уестбрук, който завършва с над 15 пункта, 10 борби и 5 асистенции в откриващите срещи в два поредни сезона.