Шумахер-младши стана световен шампион във Формула 3

Мик Шумахер си осигури титлата във Формула 3, след като завърши втори във второто състезание от последния уикенд за сезона на пистата "Хокенхайм" в Германия. Преди последната надпревара на същата писта синът на легендата във Формула 1 Михаел Шумахер има аванс от 51 точки пред Дан Тиктъм и е недостижим за съперника си.
Мик, който се състезава за екипа на Prema Theodore Racing, стартира от втора позиция и в началото постави под напрежение водача Юри Випс. В първата четвъртина от състезанието той беше близо до него, но в 7-ата обиколка допусна малка грешка, след което и блокира гумите си преди спиране. Затова до финала младият германец се съсредоточи върху това да запази позицията си пред съотборника си Ралф Арон.19-годишният пилот успя да направи това и финишира зад Випс и пред Арон, докато големият му съперник Тиктъм завърши седми.
Така спечелената световна титла от Шумахер-младши означава и сигурен суперлиценз във Формула 1.