Манчестър Сити стана вторият полуфиналист в турнира за Купата на Англия, след като победи много трудно - с 3:2, Суонзи на "Либърти Стейдиъм". "Лебедите" изиграха изключително силно първо полувреме и заслужено взеха аванс от два гола чрез Мат Граймс (20'-дузпа) и бившия играч на Ман Сити Берсант Селина (29'). След почивката шампионите стигнаха до пълен обрат, но не без сериозната помощ на съдийската бригада. Бернардо Силва (69') намали, а в 78-ата минута главният рефер Андре Маринър отсъди скандална дузпа в полза на гостите. След нея Кристофер Нордфелд си вкара автогол за 2:2. Две минути преди края Серхио Агуеро направи пълен обрат, след като бе в положение на засада, която остана незабелязана.