Арсенал постигна втора поредна победа и първа такава на "Амекс Стейдиъм" в Премиър лийг, след като надигра с 1:0 Брайтън като гост. Тимът на Микел Артета, който преди няколко дни изигра най-силния си мач в първенството в дербито с Челси, днес не показа абсолютно нищо през първата част. Брайтън имаше предимство до почивката, но през второто полувреме Арсенал се активизира. Александре Лаказет (66') донесе трите точки на гостите, след като се разписа само 21 секунди след появата си в игра. Така лондончани най-сетне пречупиха този съперник, от който загубиха два пъти през миналия сезон, а освен това не бяха печелили срещу него в пет поредни срещи във всички турнири. Брайтън пък остава само с една домакинска победа във Висшата лига през цялата 2020 година. Тя бе в предишния двубой срещу Арсенал.