Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

Отборът на Левски излезе на върха в efbet Лига преди домакинството на Лудогорец срещу Арда. Това става благодарение на успеха с 2:0 във визитата на Славия в най-старото столично дерби от 10-ия кръг. Резервата Филипе Нашименто вкара първото попадение в 73-ата минута, а Станислав Иванов удвои в 81-ата минута. "Сините" спечелиха напълно заслужено, но това не се случи никак лесно, тъй като играчите на домакините се бореха с всички сили, за да спрат противника, който искаше да продължи положителната си серия.
Опитният вратар Георги Петков се завърна от първата минута след четири месеца, но този път не успя да спре 26-кратните шампиони на България, които последните години изпитват много трудности срещу "белите".

Седмият успех на Левски го изведе на върха в 23 точки, докато шампионите имат две по-малко, но и мач по-малко. Домакините вече пет поредни мача нямат победа в първенството и останаха на осмо място с 10 точки.

СЛАВИЯ - ЛЕВСКИ 0:2

0:1 Нашименто (73)
0:2 Иванов (81)