Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Хееренвеен с успех над АЗ Алкмаар като гост

Отборите на АЗ Алкмаар и Хееренвеен изиграха качествен двубой, в който краен победител излезе Хееренвеен с 3:2. Иначе, още в 15-ата минута домакините поведоха в резултата чрез Томас Ауеян. В 30-ата минута гостите изравниха чрез страхотна самостоятелна акция на Мишел Валп, който мина през няколко защитника преди да прати топката в мрежата на АЗ. Същия отбеляза и втори гол 10 минути след началото на второто полувреме като и този не беше непомалко красив от първия. Валп получи пас от Ламерс и първия видя, че вратаря на домакините е излязал извън пределите на вратарското поле и го прехвърли технично за 2:1. 10 минути преди края АЗ изравни чрез Гудмундсон, а гостите претендираха за игра с ръка на голмайстора, но съдията зачете попадението. В 84-ата минута асистента за втория гол на Хееренвеен успя да донесе победата на своя тим, вкарвайки за крайното 3:2. В класирането „синьо-белите“ излезнаха пред съперника си в този двубой с една точка, докато АЗ не познава вкуса на победата вече трети мач. В следващия кръг Хееренвеен е домакин на Емен, а АЗ е отново домакин, този път на Граафшап.