Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Борусия (Мьонхенгладбах) - Борусия (Дортмунд) 0:2

Борусия (Мьонхенгладбах) и Борусия (Дортмунд) играят при резултат 0:2 на "Борусия Парк" в двубой с огромен залог и за двата тима. Джейдън Санчо откри резултата в самия край на първото полувреме. Марко Ройс удвои в 55-ата.

Домакините се нуждаят от победата, за да си подсигурят четвъртото място в крайното класиране, докато "жълто-черните" се надяват до последно, че могат да измъкнат титлата в Бундеслигата. За да се случи това, тимът на Люсиен Фавъртрябва да вземе трите точки днес и да чака провал на Байерн (Мюнхен) на "Алианц Арена" срещу Айнтрахт (Франкфурт). В момента разликата между първия и втория е два пункта, като баварците имат голямо предимство по отношението на головата разлика.

Борусия (М): Зомер, Бейер, Гинтер, Елведи, Венд, Хофман, Крамер, Закария, Траоре, Дърмич, Азар

Борусия (Д): Бюрки, Пишчек, Вайгл, Аканджи, Герейро, Витсел, Дилейни, Санчо, Ройс, Пулишич, Гьотце