100 години ски спорт в България

Отборът на Верона обърна Ювентус и го победи с 2:1 на “Маркантонио Бентегоди” в късната среща от днешната програма на 23-ия кръг на Серия “А”. Кристиано Роналдо откри резултата за гостите в 65-ата минута, като по този начин той се разписа в 10-и пореден шампионатен мач, с което подобри клубния рекорд в това отношение. След това обаче Фабио Борини изравни в 76-ата минута, а обратът стана пълен в 86-ата минута, когато резервата Джампаоло Пацини беше точен от дузпа. Така домакините вече са непобедени в осми пореден мач, а само дни преди това първо завършиха наравно 1:1 с Милан, а след това направиха нулево реми с Лацио.

Верона - Ювентус 2:1

0:1 Роналдо (65')

1:1 Борини (76')
2:1 Пацини (86' д.)

Верона: Силвестри, Рахмани, Кумбула, Гюнтер, Фараони, Амрабат, Велосо, Лазович, Песина, Дзакани, Борини

Ювентус: Шчесни, Куадрадо, Де Лихт, Бонучи, Сандро, Бентанкур, Пянич, Рабио, Коста, Игуаин, Роналдо