Отборът на Наполи разгроми Рома с 4:1 насред "Олимпико" в Рим в една от най-интересните срещи от 29-ия кръг на италианската Серия “А”. Аркадиуш Милик бе точен за неаполитанците още във втората минута. В четвъртата минута на допълнителното време на първата част Диего Пероти изравни от дузпа, но второто полувреме се превърна в кошмар за домакините. Пет минути след почивката Дрис Мертенс отново изведе Наполи напред, а в 55-ата минута Симоне Верди реализира за 1:3. Резервата Амин Юнес направи резултата 1:4 в 81-ата минута. “Вълците” от Рим са шести в подреждането с 47 точки. Непосредствено пред тях са Милан (51) и Аталанта (48). “Партенопеите” от Неапол пък са втори, вече на 15 точки зад лидера Ювентус, който има в актива си 78.