и
Барселона
 на стадион "
Местайя
" от 13-ия кръг на испанското първенство завърши без победител - 1:1. Родриго Морено в 60-ата минута даде аванс на "прилепите" в резултата, но в 82-ата гостите от Барселона изравниха с попадение на бившия ляв бек на Валенсия Жорди Алба. Мачът можеше да се развие и по съвсем друг начин, ако съдиите бяха зачели редовно попадение на Лионел меси през първото полувреме. В 30-ата минута стражът на Валенсия
Нето
 допусна груба грешка и позволи на топката да премине голлинията след шут извън наказателното поле на Меси, но съдията Игнасио Иглесиас не уважи протестите на каталунците и даде знак играта да продължи. така разликата от 4 точки между лидера в класирането Барселона и втория Валенсия се запази, като и двата тима продължават да нямат поражение от началото на сезона. Авансът на Барса пред Реал мадрид и Атлетико Мадрид обаче бе съкратен от 10 на 8 точки.