Селта отново не победи, но напусна зоната на изпадащите (видео)

Отборът на Селта записа пети пореден мач без победа в Примера дивисион, но напусна зоната на изпадащите и вече е 17-и с 15 точки, колкото има и 18-ия Майорка.

В неделната вечер тимът от Виго завърши 1:1 с Осасуна в последния двубой от 19-ия кръг, като може да съжалява за изпуснатата възможност да прибави три точки към актива си. Всичко най-интересно в този мач се случи в заключителните 15 минути.

Тогава Санти Мина откри за Селта и хвърли трибуните в екстаз. Надеждите за първа победа от ноември насам обаче бяха сринати от Чими Авила, който изравни тима от Памплона в 83-та минута и резултатът се запази до края.

Така Осасуна събра 24 точки и върви на 12-ото място във временното класиране. В следващия кръг на 19 януари Селта гостува на Атлетик Билбао, а Осасуна е домакин на Валядолид.