Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Престижна победа за български национал насред Москва

Българският национал Георги Костадинов записа 90 минути за Арсенал (Тула) при престижната победа с 1:0 над Спартак (Москва) като гост в последната среща от 15-ия кръг на руското първенство. Евгений Луценко беше точен с глава в 16-ата минута.

Това е първи успех за тима на Костадинов от осем мача насам. Така Арсенал се изкачи до шеста позиция, задминавайки цели шест отбора.

По-рано през деня друг българин - Николай Димитров, нямаше същия шанс. Неговият Урал загуби с 1:2 при домакинството си на Оренбург. Хичо беше титуляр, но в 57-ата минута беше заменен. Отборът от Екатеринбург е на десета позиция.