Силна Франция нанесе първа загуба на България на Евроволей 2019 (видео + галерия)

Волейболистите на България допуснаха първата си загуба на Евроволей 2019, след като паднаха от домакина Франция с 0:3 (19:25, 21:25, 14:25) в 4-ия си мач от Група А пред 5021 зрители в “Сюд Дьо Франс Арена” в Монпелие.
“Петлите” превъзхождаха българските волейболисти в повечето елементи и логично имаха превес още от самото начало на мача. В третата част феноменалната игра на френския разпределител Бенжамен Тонюти съвсем разконцентрира действията на българските волейболисти.
Българският тим допусна страшно много грешки в хода на мача, което допълнително улесни задачата на французите. Домакините показаха и отличен сервис, което пък даде възможност на блокадата им да работи на много високи обороти.
Франция взе инициативата в мача още в първите му минути. "Петлите" бързо поведоха с 11:6 точки, след което и с 18:11, което предреши и изхода на първата част.

По-завързан откъм интрига бе вторият гейм, но и в него българският отбор трябваше да се справя с огромного изоставане. "Лъвовете" губеха с 9:14, но с няколко добри атаки на Цветан Соколов и няколко блокади успяха да намалят до 18:20. До края обаче Франция не даде повече шансове на българския отбор, а и едно спорно съдийско решение за мрежа на Светослав Гоцев при 20:23 допълнително улесни задачата на французите.
Загубата на втория гейм деморализира българския състав и в третия той бе просто спаринг партньор на съперника. Франция почна да трупа точка след точка и поведе с 16:7 точки, за да затвори срещата при 25:14.
Франция поведе с 2:0 в началото на двубоя. Атака на Цветан Соколов и тройна българска блокада изравни резултата - 2:2. “Петлите” поведоха при 5:4. Жулиен Линел направи преднината на Франция 4 точки 9:5 след атака на Жулиен Линеел по правата от зона 4. Възпитаниците на Лоран Тили дръпнаха с 11:6. Алекс Грозданов намали до 7:11. Два поредни аса на Жулиен Линел.
Два поредни аса на Жулиен Линеел и Франция поведе с 14:7. Ас на Тодор Сримов доведе до 13:18 и надежди за България. нов мощен сервис на Тодор Скримов и атака на Стефан Бойер атакува в антената за 14:18. Лоран Тили взе прекъсване за “петлите”. България свали разликата до 3 точки при 17:20. Нов ас на Жулиен Линеел и Франция поведе с 22:17. При 23:18 в игра се появи звездата Ървин Нгапет. Франция спечели първата част с 25:19.
Френските волейболисти поведоха с 5:2 в началото на втората част, след като троен блок спря атака на Тодор Скримов. Тодор Скримов намали веднага до 3:5 след технична атака. Ас на Стефан Бойер и Франция поведе със 7:3. България намали до 6:7, след като Мартин Атанасов атакува по блокадата. “Петлите” дръпнаха с 4 точки при 10:6. Силвано Пранди взе прекъсване. Ас на Георги Сеганов намали резултата до 8:10. Троен български блок и 9:10. Ас на Кевин Льо Ру и “петлите” поведоха с 14:9. Тодор Скримов намали до 11:14 с атака по диагонала от зона 4. Виктор Йосифов намали до 13:17. Страхотно спасяване в защита на Теодор Салпаров и атака на Цветан Соколов - 14:17.
Стефан Бойер атакува по правата от зона 2 за 20:16. Теодор Тодоров се появи в игра. Цветан Соколов намали до 17:20 след мощна атака. Атака и ас на Кевин Льо Ру доведоха до 23:19 за “петлите”. Жулиен Линеел заби победната точка във втората част за 25:21.
    България поведе в началото на третата част след атака на Светослав Гоцев - 1:0. Последваха 4 поредни точки за “петлите” и 1:4. Силвано Пранди взе прекъсване. Бенжамен Тонюти пусна технично топката за 8:3. Цветан Соколов намали до 5:9. Френската блокада на хвана атака на Мартин Атанасов и 5:12. Силвано ПРанди взе и второто си прекъсване в гейма. Последваха два аса на Кевин Льо Ру и 14:5 за “петлите”. Венелин Кадънков замени Цветан Соколов при 5:16. Силвано Пранди пусна в игра Добромир Димитров и Георги Петров с мисъл за утрешния двубой срещу Италия.
Жулиен Линеел и Стефан Бойер забиха последните две точки за Франция в третата част за 25:14 и в мача за 3:0 гейма.

За България с 10 точки най-добър в мача бе Цветан Соколов.
За Франция най-резултатен бе Жулиен Линеел с 18 точки. Стефан Бойер добави още 16, а Кевин Тили приключи с 11 точки. Успехът е четвърти за Франция на първенството.
Във вторник от 20:30 часа наше време България ще изиграе последния си мач от група "А" на европейското първенство, а съперник е тимът на Италия.
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 2, Цветан Соколов 10, Николай Пенчев, Тодор Скримов 8, Алекс Грозданов 3, Виктор Йосифов 3 - Теодор Салпаров-либеро (Мартин Атанасов 5, Светослав Гоцев 5, Добромир Димитров, Венелин Кадънков 2, Георги Петров, Теодор Тодоров)
Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ
ФРАНЦИЯ: Бенжамен Тонюти 1, Стефан Бойер 16, Кевин Тили 11, Жулиен Линеел 18, Никола Льо Гоф 6, Кевин Льо Ру 9 - Женя Гребенников-либеро (Ървен Нгапет, Антоан Бризар)
Старши треньор: ЛОРАН ТИЛИ.

Резултати от Група А на европейското първенство по волейбол за мъже във Франция, Белгия, Словения и Холандия:

Румъния - Гърция 1:3 (25:23, 24:26, 25:27, 21:25)
Франция - България 3:0 (25:19, 25:21, 25:14)