Урал матира Спартак със страхотен гол (видео)

Отборът на Урал отново доказа, че е един от коварните отбори в руската Премиер лига. Възпитаниците на Дмитрий Парфьонов записаха нов голям успех на сметката си с 2:1 като гост на гранда Спартак (Москва). Гостите направиха пълен обрат и стигнаха до успеха с много красив гол на Отман Ел Кабир в 60-ата минута. Преди това Самуел Жиго (12) бе открил резултата за столичани, а Владимир Илин (48) изравни за Урал.

Като титуляр за гостите започна българският национал Николай Димитров, но бе заменен в 71-ата минута от Михал Кухарчик.

Мачът цапочна добре за Спартак. В 12-ата минута Зелимхан Бакаев центрира от корнер и Жиго с глава вкара за 1:0.

В началото на втората част обаче Урал изравни. Юрий Бавин получи в наказателното поле и опита пас с пета, който не се получи, но топката все пак стигна до Илин, който без замисляне я прати във вратата за 1:1.

В 60-ата минута гостите стигнаха и до пълен обрат. Ел Кабир проби по аутлинията и със страхотен удар от почти нулев ъгъл успя да промуши кълбото във вратата за 1:2.

Така Урал събра актив от 13 точки и излезе на 8-ото място в класирането. Спартак пък запазва 6-ата си позиция с 14 точки.