С хеттрик на Саломон Рондон Венецуела разгроми Япония в контрола

Венецуела разгроми Япония с 4:1 в контролна среща, която се игра на “Панасоник Стейдиъм” в Осака.

30-годишният нападател Саломон Рондон, който играе за китайския Далиан Ифън, вкара три гола във вратата на японците. Опитният голмайстор се разписа в рамките на първите 34 минути. Йефенсон Сотелдо също добави едно попадение преди почивката.

20 минути преди края Хотару Ямагучи върна едно попадение за домакините от Япония.

Японците са първи в своята група F от квалификациите в зона Азия с четири победи от четири мача и 12 точки, 6 повече от втория Киргизстан.