100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Бегачи от 22 страни са заявили участие в Маратон Пловдив 2018

Бегачи от 22 страни са заявили участие в лекоатлетическия Маратон Пловдив 2018. Надпреварата ще се състои на 29 април, а на старт ще застанат над 800 състезатели от България, Белгия, Хърватия, Дания, Франция, Германия, Гърция, Испания, Италия, Португалия, САЩ, Словения, Румъния, Турция, Сърбия, Македония, Сомалия, Русия, Украйна, Великобритания, Ливан и Холандия. Трасето е измерено и сертифицирано по стандартите на Асоциацията на международните маратони и бягания на дълги разстояния.

По класическата дистанция от 42,195 километра ще бягат около 170 атлети. Около 550 състезатели ще се включат в полумаратона и още около 80 души са заявили участие в бягането на 3 километра. Стартът в 8.00 часа на Площад Централен, където е и финалът.

Контролното време на Маратон Пловдив е 5:30 часа, като награждаването на призьорите е насрочено за 13.00 часа. Всички участници, успешно завършили дистанцията от 42,195 километра в контролното време, ще получат уникален медал за спомен от своето участие.

Победителите в Маратон Пловдив 2018 при мъжете и при жените ще заработят по 3 хиляди лева. Завършилите на второ място - по 2 хиляди лева, а финиширалите трети - по хиляда лева. Парични награди са предвидени и за призовата тройка в полумаратона - 800, 500 и 300 лева.