Супер Гиби и Ираклис разгромиха Супер Бобо и Гайдарски

Капитанът на националния ни отбор Пламен Константинов и неговият отбор Ираклис (Солун) постигнаха убедителна победа над Олимпиакос (Пирея), където играят националите Боян Йорданов и Красимир Гайдарски. Настоящият шампион на Гърция направо смаза "червено-белите" от Пирея с 3:0 (25:12, 25:18, 25:14) в първа полуфинална плейофна среща играна в препълнената зала в Солун.

Солунчани започнаха много добре първия гейм и почти не оставиха никакви шансове на Супер Бобо и компания. Ираклис спечели гейма с разгромната разлика от 13 точки - 25:12. Вторият гейм се разви по подобен начин както първия. Константинов и неговите съотборници допускаха много малък брой грешки и спокойно спечелиха гейма с 25:18. В началото на третия гейм отборът на Ираклис успя да дръпне в резултата с 8:4. Отборът от Солун отново с по-добра игра със сравнение от съперниците си успя да удвои разликата - 16:8. От тук до края на гейма двубоят просто се доигра - 25:14 за Ираклис и 3:0 гейма в тяхна полза.

Пламен Константинов беше на полето цял мач за своя отбор Ираклис и беше сред най-добрите за солунчани. Той завърши двубоя с 8 точки (2 блока), а най-резултатен за Ираклис беше Хосе Ривера с 11 точки. Супер Бобо направи поредния си отличен мач за Олимпиакос, но неговите усилия се оказаха недостатъчни. Боян Йорданов беше най-резултатен за отбора от Пирея с 14 точки, докато Красимир Гайдарски завърши мача със скромната 1 точка.

С тази победа отборът на Ираклис поведе с 1-0 в полуфиналната серия. Следващият мач между двата отбора е в сряда (9 април) от 19:00 часа българско време като домакин е Олимпиакос (Пирея). Играе се до 3 победи от 5 мача.