Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Гасол с 32 минути при победата на Лейкърс над Блейзърс

Испанският национал По Гасол се завърна в игра за Лос Анджелис Лейкърс при успеха на тима над Портланд Трейл Блейзърс със 104:91 късно снощи. Гасол престоя на терена 32 минути, за които вкара 10 точки и овладя 7 борби. Най-резултатен за Лейкърс отново беше суперзвездата на тима Коби Брайънт с 36 точки, 13 борби и 7 асистенции. Дерек Фишър наниза 13 точки, Ламар Одъм реализира 12 точки и овладя 8 борби, а Владимир Радманович и Джродан Фармър се отличи с по 10 точки за успеха. Така Лейкърс вече изостава с 1 ½ победи от първия в конференцията Ню Орлиънс Хорнетс и с 1-а победа от Сан Антонио Спърс. До края на редовния сезон "Стършелите" имат 8 мача, а Лейкърс и Спърс по 7.

Травис Аутлоу и Мартел Уебстър вкараха по 23 точки, Стив Блейк добави 12 точки и 10 асистенции, а Ламаркъс Олдридж се отличи с 11 точки и 12 борби при поражението на Портланд. Топреализаторът на тима Брендън Рой пропусна трети пореден мач.

На полувремето двата тима се оттеглиха при резултат 50:50, а в началото на третата четвърт Лейкърс направи серия то 19-9 за 65:59, а след 36 минути игра тимът на Фил Джексън вече водеше със 73:63. До края на двубоя "Езерняците" не изпуснаха инициативата и не позволиха на съперника да осъществи някакъв обрат.