Рилски спортист тресна ЦСКА в столицата

Отборът на Рилски спортист драматично победи ЦСКА Интерлоджик с 92:91, в зала "Христо Ботев" в София. Това бе трети успех за "Рилецо" срещу "Червените" от четирите им двубои в редовния шампионат, където за момента са седми с 9 победи и 19 загуби, докато ЦСКА са четвърти с 14 успеха и 14 поражения.

Сантос Мартинес бе най-резултатен при победата на гостите с  22 точки и 8 борби, Бранко Миркович отбеляза 17 точки и направи 8 асистенции, а Асен Саралийски добави 14 точки и 7 борби. Лавел Пейн и Людмил Хаджисотиров регистрираха по 19 точки, 5 борби и 3 асистенции за ЦСКА, а Джошуа Уошингтън завърши с 16 точки и 2 борби.

Срещата започна много добре за гостите, които бързо успяха да натрупат солиден аванс, след начална серия от 8-0. В края на частта обаче, благодарение на отличните изяви на Людмил Хаджисотиров, ЦСКА излезе минимално напред в резултата, при 18:17. Хаджисотиров отбеляза и невероятна стрелба от централната линия със сирената, даваща край на първата четвърт, за 23:19.

Домакините бяха по-активни в началните минути на втората част, но постепенно играчите на Рилски спортист стопяваха изоставането си, като на полувремето „Червените” водеха с едва 40:39.

След почивката баскетболистите на ЦСКА поеха инициативата и с отлични отигравания на Лавел Пейн и Людмил Хаджисотиров успяха да постигнат преднина от 11 точки, при 53:42. Гостите от Самоков отговориха с точни стрелби от далечна дистанция на Мартин Маринов и Александър Груев  и в края на третата част резултатът бе 65:60 за домакините.

В началото на последната част за 5 лични нарушения играта напусна Мико Голубивич, а след това и Асен Саралийски, но това не попречи на останалите състезатели на Рилски спортист да изравнят резултата. Людмил Хаджисотиров имаше шанса 15 секунди преди сирената да реши двубоя, но при 91:90 за ЦСКА пропусна 2 наказателни удара. В ответната атака именно той извърши лично нарушение и Бранко Миркович изведе Рилски спортист напред с 92:91. В последните 5 секунди на срещата младите Сергей Цветков и Крум Дойчинов пропуснаха по една стрелба и гостите се поздравиха с победата.

снимки: БГНЕС/НИКОЛАЙ ДОЙЧИНОВ