Студамайър и Неш не оставиха шанс на Денвър

Амари Студамайър отбеляза 41 точки, а Стив Неш добави 36 за успеха късно снощи на Финикс като домакин над Денвър Нъгетс със 132:117. "Слънцата" заличиха дефицит от 22 точки, който натрупаха през втората четвърт, и в доста резултатен мач успяха да постигнат своята 50-а победа за сезона. Така тимът на Майк Д`Антъни се изравни по показатели с Лос Анджелис Лейкърс начело на Тихоокеанската дивизия.

Студамайър добави към своята статистика и 14 борби, докато Шакил О`Нийл се отличи с 20 точки и 12 борби, а Раджа Бел приключи срещата с 15 точки и 10 борби.

Джей Ар Смит бе най-резултатен за Денвър с 23 точки, Алън Айвърсън добави 21, Кениън Мартин 19, Кармело Антъни завърши срещата с 18 точки и 11 борби, а Маркъс Кемби се отличи с 16 при поражението на "Златните буци".

Финикс регистрира рядко слаб процент на успеваемост в стрелбата. Играчите на отбора от Аризона вкараха едва 17 от общо 53 изстрела към противниковия кош (32,1 %). От своя страна Денвър беше 32/53 (60,4%), но в крайна сметка това не помогна особено на състава на Джордж Карл.

Близо 19 000 в US Airways Center във Финикс изпратиха с освирквания своите любимци, които губеха катастрофално на полувремето. Освиркванията обаче се превърнаха в аплодисменти във втората половина на двубоя когато Сънс обърна нещата. В третата четвърт Денвър все още поддържаше водачеството, като след 36 минути игра имаше аванс от 6 точки за 92:86. Финикс поведе за първи път в резултата с тройка на Стив Неш, 6:18 минути преди края за 110:108. Оттук нататък домакините не изпуснаха контрола, стигайки до крайното 132:117.