Уориърс с ключов успех срещу Далас по пътя към плейофите

Голдън Стейт Уориърс победи като домакин Далас Маверикс със 114:104 и по този начин двата тима изравниха актива си на по 45 успеха и 28 загуби, точно толкова има и Денвър Нъгетс. Трите  отбора заемат седмото, осмото и деветото място в Западната конференция, като в оставащите 9 мача до края на сезона по всяка вероятност един от тях ще остане извън плейофите.

Монта Елис бе най-полезен при успеха на своя тим, регистрирайки 30 точки, 4 борби и 5 асистенции. Барон Дейвис отбеляза 21 точки и овладя 6 борби, докато Стивън Джексън и Андрис Биедринс добавиха по 16 точки. Джош Хауърд се отличи за гостите с 36 точки и 9 борби, Брендън Бас наниза 21 точки и овладя 5 борби, а Джейсън Кид завърши с 13 точки, 9 борби и 14 асистенции.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за гостите, които след първите 4 минути на двубоя водеха с 12:0. До края на частта обаче, баскетболистите на Уориърс постепенно наваксаха изоставането си и поведоха с 27:26. В оставащите 12 минути до края на полувремето баскетболистите на Уориърс поеха инициативата и натрупаха преднина от 8 точки, при 59:51.

След почивката домакините продължиха да са по-активни и 4 минути след началото на полувремто достигнаха най-голямата разлика в двубоя от 14 точки, при 69:55. Баскетболистите на Голдън Стейт започнаха заключителната четвърт на двубоя със серизоен аванс от 12 точки, който им даде нужното спокойствие и увереност да стигнат без проблеми до крайния успех.