Лукойл Академик без проблеми срещу Спартак (Плевен)

Шампионът Лукойл Академик не срещна особени проблеми при домакинството си днес на Спартак (Плевен) в отложен мач от Първата осмица на А1, побеждавайки със 106:94. Така възпитаниците на старши-треньора Желко Лукаич постигнаха 27-а поредна победа в шампионата. В сряда "студентите" са домакини на Ямбол в среща от 28-и кръг.

Най-резултатен за победителите беше Перо Антич с 31 точки, Лари О`Банън добави 17, а Уили Дийн завърши с 16 за успеха.

Божо Барач вкара 25 точки, а Хриси Димитров се отличи с 24 при поражението на Спартак.

"Студентите" водеха със 17 точки за 53:36 на полувремето. В началото на третата четвърт обаче тимът от Плевен направи серия от 13-4 и 7:31 минути преди края намали разликата на 9 точки за 57:48. Желко Лукаич взе таймаут, след който играта на Академик навлезе в обичайното си русло и шампионите пак дръпнаха с 15 точки след тройка на Ристе Стефанов, 06:31 минути преди края. Росен Софрониев отново намали дефицита на домакините на 12 точки за 51:63. До края на частта отново точният мерник на Софрониев, силната игра на Божо Барач и Хриси Димитров държаха състава на Дарин Великов в мача. Кош на Саша Топчов, 02:50 минути преди края намали разликата на 10 точки за 58:68, но в следващата атака на Лукойл сръбският център направи своето пето нарушение и напусна срещата. В крайна сметка след 30 минути игра "студентите" водеха с 13 точки за 78:65 след "alley-oop" на Лари О`Банън, 16 секунди преди края.

Последната четвърт продължи да се развива по подобие на предишната. Лукойл Академик постепенно увеличаваше преднината, но в крайна сметка спечели двубоя с аванс от 12 точки за крайното 106:94.

снимка: Марин МАРИНОВ/Sportal.bg