Финикс одруса Ню Джърси

Отборът на Финикс Сънс записа втора поредна победа при гостуванията си в Източната конференция, този път над Ню Джърси Нетс със 110:104. "Слънцата" са вече само на победа от петия в Западната конференция Хюстън Рокетс, докато Нетс продължава оспорвана битка с Атланта Хоукс и Индиана Пейсърс за последното място даващо право на участие в плейофите на Изток.

Амари Студамайър се отличи за гостите с 33 точки и 15 борби, Леонардо Барбоса наниза 21 точки и направи 6 асистенции, а Шакил О’Нийл добави 17 точки и 7 борби. Винс Картър бе най-резултатен за Ню Джърси с 32 точки, 7 борби и 6 асистенции. Ричард Джефърсън реализира 20 точки и овладя 4 борби, а Девин Харис завърши с 13 точки и 7 асистенции при поражението на тима на Лоурънс Франк.

Срещата започна равностойно и оспорвано, като след първите 5:10 минути домакините водеха с минималното 16:15, а до края на частта резултатът вече бе 31:21. През цялата втора четвърт на двубоя баскетболистите на Финикс бяха по-активни и постепенно намаляваха изоставането си, повеждайки с 52:51.

След почивката гостите продължиха да играят по-добре и 7:13 минути преди края на частта постигнаха най-голямата разлика в размер на 13 точки, при 74:61. До края на третата четвърт играчите на Нетс намалиха до 82:71. В заключителните 12 минути от двубоя играчите на Сънс продължиха да играят константно и макар и да изгубиха част от преднината си без проблеми стигнаха до крайното 110:104.