Kоби с 53, Мемфис бие Лейкърс

Въпреки феноменалната игра в нападение на Коби Брайънт, защитата на Лос Анджелис Лейкърс бе под всякаква критика и „Езерняците” загубиха в собствената си зала „Стейпълс Сентър” със 111:114 от Мемфис Гризлис. По този начин след шестата си поредна победа Сан Антонио Спърс измести Лейкърс от второто място в Западната конференция, докато „Гризлитата” са с едва 19 победи и нямат никакви шансове за класиране на плейофите.

Младият Руди Гай бе най-добър при успеха на своя отбор с 28 точки, 7 борби и 4 асистенции. Дарко Миличич наниза 20 точки и овладя 12 борби, а Хаким Уорик добави 16 точки и 5 борби. Коби Брайънт направи страхотен мач, регистрирайки 53 точки и 10 борби, но неговите усилия не бяха достатъчни за победата. Саша Вуячич отбеляза 14 точки и овладя 3 борби, а Ламар Одъм регистрира „дабъл-дабъл” от 11 борби и 11 асистенции.

Срещата започна изключително равностойно и много оспорвано, като през първата четвърт резултатът се движеше кош за кош, а гостите поведоха с минималното 32:30. До почивката срещата продължи да се развива по същия начин, въпреки че Лейкърс поведе с 49:43, но играчите на Мемфис изравниха за 53:53 на почивката.

След подновяването на играта, благодарение на отличните изяви на Коби Брайънт, играчите от Лос Анджелис поведоха със 70:63, но баскетболистите на Гризлис отговориха със серия от 26-10, след която поведоха с 89:80. В заключителните 12 минути домакините така и не успяха да изравнят резултата и макар и да намалиха изоставането си Мемфис спечели с 114:111.