Левски-Сиконко излъга Пирин с 3:2 в драма, гостите изпускат 5 мачбола

Вицешампионите от Левски-Сиконко излъгаха волейболистите на Пирин с 3:2 (25:20, 25:21, 25:27, 23:25, 23:21) в първата 1/4-финална плейофна среща от Националната волейболна лига, която се игра в столичната зала ”Сиконко”.

Възпитаниците на Мартин Стоев поведоха набързо с 2:0 гейма след много добра игра.

Водени от национала Тодор Алексиев и Николай Учиков, ”сините” имаха шанс да затворят третата част и да спечелят мача с 3:0 гейма. Гостите обаче заиграха много силно на блок и на сервис и първи стигнаха до геймбол при 24:22. Последваха 3 поредни точки за Левски-Сиконко, благодарение на атаки на Теодор Богданов и ас на Тодор Алексиев. ”Сините” изпуснаха да реализират мачбола при 25:24. Последваха 3 поредни точки за Пирин и гостите спечелиха 3-ата част с 27:25 и намалиха резултата до 1:2 гейма.

Волейболистите Левски-Сиконко поведоха и с 15:12 и 23:21 в третата част и вече се виждаха победители с 3:1. Две поредни блокади на гостите от Пирин изравниха резултата до 23:23. Последваха още 2 точки за Пирин, втората от която дойде след двойна блокада. Така Пирин Балканстрой спечели 3-ата част с 25:23 и изравни резултата до 2:2 гейма.

Тайбрекът започна ударно за волейболистите на Левски-Сиконко, които поведоха с 5:1. ”Сините” имаха сериозен аванс от 4 точки при техническото прекъсване – 8:4. Постепенно гостите заиграха по-силно, възползваха се и от индивидуалните грешки на волейболисти от Левски-Сиконко и изравниха резултата при 11:11. Грешка на Методи Ананиев от начален удар доведе срещата до мачбол за Пирин при 14:13. На свой ред ”сините” стигнаха до мачбол при 15:14. Възпитаниците на Мартин Стоев го нервираха, след като изпуснаха още два мачбола при 16:15 и 17:16. Грешки от начален удар на домакините дадоха шанс на Пирин Балканстрой да завърши срещата в своя полза при 18:17, 19:18, 20:19 и 21:20. Двойна блокада на Николай Найденов и Георги Лазаров даде аванс на Левски-Сиконко 22:21. При следващото разиграване ”сините” волейболисти успяха да завършат с точка атаката си и така спечелиха тай-брека с инфарктното 23:21 и мача с 3:2 гейма.

Тодор Алексиев от Левски-Сиконко бе най-резулатен в мача с 26 точки. Теодор Богданов записа 19 точки, а Николай Учиков – 15 точки за "сините". За Пирин Минчо Минчев реализира 22 точки, Благовест Катранджиев 18 точки, а Любомир Христов 11 точки.

Така "сините" волейболисти поведоха с 1-0 победи в 1/4-финалната плейофна серия и се нуждаят от още един успех в следващите два мача за да се класират за полуфинал в НВЛ.

Следващата среща между двата отбора ще се играе на 30 март в Разлог. Евентуалният трети двубой ще се играе на 1 април отново в София.