Лейкърс остана трети на Запад след загуба от Бобкетс

Лос Анджелис Лейкърс се смъкна до третото място в Западната конференция в НБА, след като късно снощи допусна загуба като домакин от Шарлът Бобкетс с 95:108. Джейсън Rичардсън и Реймънд Фелтън, които бяха под сериозен въпрос преди срещата, в крайна сметка не само играха, но и изнесоха страхотен мач за гостите. Джей Рич наниза 34 точки и овладя 10 борби, а Фелтън добави 13 точки и направи 10 асистенции за успеха насред "Стейпълс Сентър". До голяма степен за победата на гостите способстваха и двата технически фаула, свирени на суперзвездата на Лейкърс Коби Брайънт, който напусна 3:40 минути преди края на срещата. Коби вече има 15 технически от началото на сезона и още един ще означава автоматично наказание за една среща.
С тази загуба "Езерняците" вече имат 49 победи и 23 загуби и се свлякоха на трето място в Западната конференция, изправарени от Хюстън и водача Ню Орлиънс Хорнетс.

Мат Керъл вкара 18 точки, Джералд Уолъс добави 15 точки, 8 борби и 7 асистенции, а Емека Окафор завърши с 11 точки и 11 борби за успеха на Бобкетс.

Коби Брайънт бе най-резултатен за калифорнийците с 27 точки и 6 борби, Ламар Одъм добави 18 токчи и 9 борби, Рони Тюриаф вкара 12, а Саша Вуячич и Люк Уолтън се отличи с 11 при поражението на домакините.

Като цяло гостите играха по-добре по време на срещата. Бобкетс водеше в резултата на полувремето, а в началото на третата част дръпна убедително с 65:46, след серия от 8-2, инспирирана от Ричардсън и Уолъс. Лейкърс се върна в мача за 81:84, след тройка на Вуячич, 7:45 минути преди края на последната четвърт. Бобкетс обаче отвърна със серия от 16-5 и при изгонването на Коби вече имаха аванс от 14 точки за 100:86, което предреши изхода на двубоя.