Крис Пол и Дейвид Уест излъгаха Кливланд

Съставът на Ню Орлиънс Хорнетс спечели много важен мач като гост на вицешампиона Кливланд Кавалиърс със 100:99, като по този начин отново излезе на първо място в Западната конференция с 41 победи и общо 29 поражения. Дейвид Уест донесе успеха за "Стършелите" с кош 0,6 секунди преди края след перфектен пас на Крис Пол. Преди това суперзвездата на Кливланд Леброн Джеймс изведе тима напред за 99:98, 7,7 секунди преди финлата сирена.

Педжа Стоякович наниза 25 точки, реализирайки 6 тройки, Дейвид Уест добави 20 точки, 6 борби и 4 асистенции, а Крис Пол завърши с 15 точки и направи внушителните 20 асистенции за успеха.

Зидрунас Илгаускас вкара 29 точки и овладя 15 борби, Леброн Джеймс наниза 15 точки и направи 8 асистенции, а Андерсон Варежао завърши двубоя с 15 борби при поражението на Кливланд.

Хорнетс започна добре мача още от самото начало, като кандидатът за MVP на сезона Крис Пол дирижираше цялата игра на тима на Байрън Скот. И в тази среща Ню Орлиънс използва успешно едно от най-силните си оръжия – стрелбата от разстояние. На полувремето резултатът бе 56:50 в полза на гостите, а след почивката мачът започна да се движи кош за кош. Така се стигна до драматична развръзка в последните секунди.

Два точни изстрела от фауллинията на Леброн Джеймс изведоха "Кавалерите" напред за 96:95. В следващата атака обаче Тайсън Чандлър върна крехката преднина на Ню Орлиънс, 47 секунди преди края. Старши-треньорът на домакините Майк Браун взе таймаут и в последвалото нападение Илгаускас направи 97:98. Джанеро Парго изпусна тройка за Ню Орлиънс, съставът на Кливланд овладя топката и Леброн Джеймс проби успешно през Педжа Стоякович за 99:98, 7,7 секунди преди сирената. Гостите обаче отвърнаха със супербърза атака, започната от Крис Пол, който пусна пас към Дейвид Уест и центърът бе безпощаден за крайното 100:99 за Хорнетс.