Черно море на финал след драма в Самоков

Черно море Еврохолд продължи с отличното си представяне в турнира за Купата на България, като се наложи със 76:72 след продължение над столичния Левски в първи полуфинален двубой в новопостроената зала "Арена Самоков". Така отборът от Варна стана първият, класирал се тим за финалния двубой в надпреварата, който ще се проведе на 27 март (четвъртък) в Самоков.

Брайс Шелдън бе най-резултатен в срещата с 22 точки, а Левен Белберов и Аугустинас Витас добавиха по 14 точки за успеха на "моряците". Капитанът на Левски Стефан Георгиев наниза 14 точки, Златин Георгиев реализира 13, докато Станислав Славейков завърши с 10 при поражението на "сините".

Срещата започна много добре за играчите на Спас Натов, които през първите 15 минути от двубоя тотално контролираха неговия развой и без особени трудности поведоха с 29:18. До края на първото полувреме обаче баскетболистите на Левски подобриха играта си както в защита, така и в нападение и намалиха изоставането си до само 2 точки при 37:35.

След почивката възпитаниците на Любомир Минчев продължиха да бъдат по-активни и след точни стрелби от дистанция на Роб Престън и Златин Георгиев поведоха с 50:40. До края на третата четвърт варненци също реализираха две тройки и намалиха до 54:48 в полза на Левски. В заключителната част на двубоя играта бе равностойна, а баскетболистите на Черно море изравниха до 62:62, 2:15 минути преди финалната сирена. Играчите на Спас Натов изглеждаха сигурни победители, след като "сините" пропуснаха общо 4 наказателни удара в последните 8 секунди на редовното време при 66:63 за Черно море. Асен Великов обаче овладя борба в нападение 3,2 секунди преди сирената, изтегли се до зоната за три точки и прати двубоя в продължения.

В допълнителните 5 минути възпитаниците на Спас Натов играеха по-добре и за първите 2 минути от продължението поведоха със 71:66. Все пак играчите на Левски изравниха до 71:71, но варненци показаха по-стабилна психика и по-добра стрелба от наказателната линия и стигнаха до крайния успех със 76:72.

снимки: Марин МАРИНОВ/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ УСПЕХА НА ЧЕРНО МОРЕ ЕВРОХОЛД МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!