Уориърс свалиха Лейкърс от върха

Голдън Стейт Уориърс удари със 115:111 Лос Анджелис Лейкърс, пред близо 19 000 зрители в "Стейпълс Сентър" и свали "Езерняците" от първото място в Западната конференция. По този начин "Воините" затвърдиха осмото място в конференцията, като се доближиха само на победа от седмия Далас. От своя страна Лейкърс изостава с успех по-малко от вече лидера Ню Орлиънс Хорнетс.

Монта Елис бе на терена през всички 48 минути от срещата, регистрирайки 31 точки, 7 борби и 5 асистенции. Стивън Джексън наниза 31 точки и овладя 4 борби, докато Барън Дейвис добави 18 точки и 4 асистенции. Коби Брайънт се отличи при поражението на домакините с 36 точки, 14 борби и 8 асистенции, Ламар Одъм отбеляза 19 точки и овладя 22 борби, докато Рони Тюриаф и Дерек Фишър завършиха с по 12 точки.

Срещата започна, изпълнявайки всички очаквания за оспорван и равностоен двубой, като за първите 5 минути резултатът бе 15:15, а до края на първата четвърт гостите поведоха с 34:30. Благодарение на много силната игра на Монта Елис Уориърс направи серия от 18-6, след която достигнаха разлика от 14 точки, като до почивката увеличиха аванса си на 23 точки, при 72:49.

Гостите започнаха по-добре и второто полувреме, постигайки най-голямата преднина в двубоя – 26 точки, но до края на частта постепенно играчите на Фил Джексън съкращаваха изоставането си до само 6 точки, при 87:81. Домакините продължиха с добрата игра и в началото на заключителната част, като след тройка на Брайънт резултатът стана 95:95. Отново след добри отигравания на Монта Елис Голдън Стейт поведе със 105:101, а 56 секунди преди края Брайънт намали до 109:108. Стивън Джексън реализира 2 решителни тройки в последните 30 секунди на двубоя, с които на практика реши неговия изход.