Бостън се предаде в Ню Орлиънс

Ню Орлиънс Хорнетс преодоля пасив от 15 точки и победи гостуващия Бостън Селтикс със 113:106 в мач от редовния сезон на НБА. Дейвид Уест беше над всички с 37-те си точки, а Крис Пол добави 19 за успеха на "стършелите". Пол игра само 29 минути, но хвана няколко важни борби в заключителната част на двубоя.

За Бостън Пол Пиърс вкара 28 точки (16 в първата четвърт), с 23 се отличи Рондо а още 19 прибави Кевин гарнет. Тимът обаче прекъсна победната си серия в Тексас, преминала през успехи срещу Далас, Хюстън и Сан Антонио.

Гостите започнаха вихрено и взеха първата част с 36:23. Постепенно Ню Орлиънс се върна в мача, но на почивката все още изоставаше с 10 точки. Точната стрелба на Уест и здравата защита в последните 10 минути се оказаха решаващи за победата на Ню Орлиънс.

Всички резултати от НБА от 22. 03 срещу 23.03 2008 г.

Ню Орлиънс Хорнетс - Бостън Селтикс 113:106
(23:36, 32:29, 26:24, 32:17)

Атланта Хоукс - Орландо Меджик 98:90
(27:17, 17:28, 19:22, 35:23)

Шарлът Бобкетс - Маями Хийт 94:82
(16:17, 30:22, 27:25 ,21:18)

Мемфис Гризлис - Сакраменто Кингс 117:111
(40:29, 27:27, 27:31, 23:24)