ЦСКА разби шампиона с 3:1 в Бургас и си осигури първото място в Суперлигата

Лидерът във волейболната Суперлига ЦСКА нанесе второ
домакинско поражение на шампиона Лукойл Нефтохимик. Успехът на армейците с 3:1 гейма пък ги направи сигурни за първото място преди заключителния мач в зала "Младост" утре в края на редовния сезон.

Столичани започнаха агресивно и заковаха домакините при 25:17 в първата част. След много изравнявания и гонитба в резултата във втората част Лукойл спечели 32:30. Картината се повтори и в следващите две части, но с хепиенд за гостите при 26:24 и 25:23.
Кениецът Филип Майо остана неразгадан за блокадата на
домакините и завърши с най-много точки - 23. За Лукойл 19
реализира Мартин Пенев, но под своето ниво бе националът Николай Николов.

В мача утре между двата съперника залогът ще е по-голям за домакините, които ще преследват по-предно класиране преди предстоящите плейофи.

Първенство на България по волейбол за мъже:

Лукойл Нефтохимик - ЦСКА 1:3 (17:25, 32:30, 24:26, 23:25)
Лукойл Нефтохимик:
Самунев 13, Пенев 19, Станев 3,  Андрей Николов 10, Николай Николов 11, Кадънков 11, либеро Иванов 1 (Василев 0, Красич 1)
ЦСКА: Ненчев 8, Аначков 9, Колев 15, Майо 23, Иванов 10,
Зарев 7, либеро Салпаро (Пеев 0)

Съдии: Ивайло Иванов, Игнат Митев
Зала: Младост
Зрители: 800.

ФОТОГАЛЕРИЯ от мача Левски-Сиконко - Марек Юнион Ивкони 0:3 може да видите ТУК!!!