Олимпиакос се класира за четвъртфиналите на Евролигата

Гръцкият гранд Олимпиакос успя да достигне четвъртфиналите на Евролигата, след като тази вечер в Пирея победи испанския шампион Реал (Мадрид) със 72:63. Така тимът на Панайотис Янакис остана единственият гръцки тим в надпреварата, след отпадането снощи на Панатинайкос и Арис (Солун). От своя страна "Кралския клуб" напуска най-силния европейски клубен турнир, след като през миналата година спечели Купа УЛЕБ. На четвъртфиналите Олимпиакос ще има за съперник руския ЦСКА (Москва).

Панайотис Василопулос бе най-резултатен за победата на своя тим с 14 точки и 6 борби, докато Милош Теодосич реализира 12 точки и направи 2 асистенции. Раул Лопес се отличи за испанския тим с 16 точки и 3 борби, Аксел Eрвел наниза 12 точки и овладя 6 борби, а Луис Бълок добави 12 точки.

Срещата започна изключително равностойно и оспорвано, като през цялата първа четвърт резултатът се движеше кош за кош и в крайна сметка бе 19:18 за домакините. Играчите на Олимпиакос бяха по-активни в началото на вторите 10 минути и постигнаха най-голямата преднина през първото полувреме за 27:21. Почивката дойде при 33:29.

След тройка на Панайотис Василопулос домакините поведоха с 39:34, но последваха грозни сцени от страна на играчите на двата отбора, като в крайна сметка бе отсъдено неспортменско нарушение на Лин Гриър. Баскетболистите на Реал се възползваха от предоставения им шанс и след серия от 10-0 обърнаха до 44:39. До края на третата четвърт Олимпиакос успя отново да поведе в резултата с 49:47. В заключителните 10 минути, подкрепяни от близо 12 000 зрители в залата в Пирея, домакините задържаха  аванса и победиха с крайното 72:63, осигурявайки си място на четвъртфиналите.