ЦСКА не срещна проблеми от Ямбол

Баскетболният ЦСКА Интерлоджик се класира за Финалната четворка на турнира за Купата на България, след като в третия мач от четвъртфиналната серия днес в зала "Христо Ботев" в столицата победи Ямбол със 110:78. Така "червените" заслужиха своето място сред 4-те тима, които ще спорят за трофея в периода 24-27 март в Самоков. Съперник на ЦСКА на полуфиналите ще бъде победителят от двойката Спартак (Плевен) – Лукойл Академик. "Студентите" имат аванс от 17 точки, след като в първия мач в Правец победиха с 88:71.

Най-резултатни за победителите бяха капитанът Георги Давидов и Джош Уошингтън с по 33 точки, а Христо Николов направи впечатляващ дабъл-дабъл със 17 точки, 11 асистенции и 7 борби за успеха на ЦСКА.

Вадим Река наниза 22 точки, докато Станислав Говедаров добави 14 при поражението на Ямбол.

Двубоят протече изцяло под диктовката на домакините, като след първата част съставът на Росен Барчовски водеше с 22 точки разлика за 65:37. През втората половина на срещата "червените" поддържаха аванс от 20 и повече точки и в крайна сметка победиха с внушителното 110:78.