Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Шарапова срещу Хантухова на 1/4-финал в Индиън Уелс

Шампионката от Откритото първенство на Австралия Мария Шарапова, защитаващата миналогодишната си титла Даниела Хантухова и поставената под номер 2 в основната схема Светлана Кузнецова достигнаха до 1/4-финалите на турнира "Пасифик Лайф Оупън" с награден фонд 2,1 милиона долара.

Четвъртата в схемата Шарапова, която има трофей от изданието през 2006 година, продължава убедителното си представяне от началото на надпреварата, като този път се наложи над украинката Альона Бондаренко (Украйна) с 6:2, 5:7, 6:4. Двукратната шампионка Хантухова победи индийката Саня Мирза с 6:1, 7:6, след което Кузнецова отнесе 17-годишната Каролин Вознячки (Дания) с 6:2, 6:3.

20-годишната Шарапова, която спечели турнира в Доха и има 17 поредни победи от началото на годината, се съвзе след изпуснат втори сет и реализира пробив в деветия гейм на решителната част. Тя престоя на корта в "Индиън Уелс Тенис Гардън" близо три часа. "Имаше моменти, в които си мислех, че няма да успея да спечеля мача, заяви номер 5 в световната ранглиста, която си осигури сблъсък на 1/4-финала срещу Хантухова. - Дадох прекалено много възможности на съперничката и не се представих на необходимото ниво. Важното е, че в края на двубоя останах спокойна и това за пореден път ме измъкна от трудната ситуация", допълни още руският сексимвол.

От своя страна, Даниела Хантухова не срещна толкова трудности и отстрани Мирза за 1 час и 55 минути. Тя достигна до пробиви във втория и четвъртия геймове в началния сет, след което се стигна до неубедително представяне на сервиса от двете тенисистки. В крайна сметка се стигнна до тайбрек, който бе спечелен от 34-годишната Хантухова със 7:4 точки.  "Получи се добър мач, каза 5-ата в схемата словашка представителка. - Засега се справям отлично и се надявам да повторя успеха си от миналата година."